21
kwi

Poznaj skarby Bałkanów

Półwysep Bałkański jest obecnie zaliczany do zdecydowanie najbardziej interesujących regionów naszego kontynentu. Pomimo tego, że historia położonych na nim krajów zazwyczaj nie należy do najłatwiejszych – przecież w niezbyt odległej przeszłości odbyło się tam kilka wojen – to jednak w chwili obecnej jest to w pełni bezpieczny region który może być świetną propozycją dla każdego, kto tylko chciałby wyjechać na rzeczywiście idealne wczasy.
Bardzo ciekawym i równocześnie trochę niedocenionym państwem bałkańskim jest Serbia. Sama jego kultura potrafi być bardzo ciekawa, bowiem Serbowie – tak samo jak Polacy – należą do ludów słowiańskich, dzięki czemu chociażby w ich języku usłyszymy bardzo wiele znajomych słów. Z drugiej strony na Bałkanach od wieków ścierały się ze sobą różne kultury, co jednak uczyniło z Serbii jeszcze atrakcyjniejsze miejsce. Sama tylko stolica kraju, Belgrad, ma do zaoferowania sporo świetnych zabytków które niewątpliwie zainteresują każdego pasjonata historii.
Oprócz tego Serbia jest również krajem oferującym wspaniałe krajobrazy, dzięki czemu spędzone w niej wakacje sprawią każdemu z nas jeszcze więcej przyjemności. Naprawdę warto nieco się nią zainteresować, ponieważ z pewnością jest to kraj godny poznania!
źródło: http://www.peterfuss.com.pl, samoyed-info.pl, www.azs-bydgoszcz.pl, http://willsoor.com.pl

Comments are closed.